KEZDŐLAP   |  TAGOK   |  ELÉRHETŐSÉG   |  KÉPGALÉRIÁK   |  VIDEÓK

2012. június 24. 10:36:22  nyomtatási kép  cikk küldése

8200 Veszprém, Ady Endre. u. 7/C FSZ.1. Tel./Fax: (36) 88/422-912

HUNGARY, E-mail: lovasitourist@lovasitourist.hu (36) 88/405-200

Internet: www.lovasitourist.hu                                       (36) 88/405-220

Bejegyzési szám: U-000882

Bajor kastélyok

és a Müncheni Oktoberfest

2012. szeptember 23-26

(4 nap/3 éj)

Elhelyezés:

Ruhpoldigban (4 éj): 2-3 ágyas, ízlésesen berendezett, fürdőszobás-Wc-s, bajor stílusban épült alpesi panziókban

Ellátás: svédasztalos reggeli ill. 3 fogásos menü vacsora (1 vacsora a sörfeszten)

Útvonal: Körmend – Graz – Salzburg – Berchtesgaden – Ruhpolding - Neuschwanstein-Linderhof - München - Chiemsee - Salzburg és vissza

Részvételi díj:

4 nap/3 éj:  59.900 Ft/fő, mely tartalmazza (min. 40 fizető vendég esetén)

• 3 éj szállás, reggelivel
  • autóbusz költségei (körmendi kiállással)
  • felsorolt programok
  • stornóbiztosítás
  • idegenvezető költségei
  • Ruhpoldingban az X-tra kártya ingyenes használata

Félpanziós felár: 22.900 Ft/fő, mely tartalmazza:

·        2 vacsorát Ruhpoldingban, egy hangulatos helyi étteremben

·        a sörfeszten való részvételt

·        és a sörfeszten a vacsorát (½ grillcsirke + 2 korsó sör)

BBP biztosítás: 500 Ft/fő/nap

A részvételi díj nem tartalmazza a belépődíjakat: kb. 50 EUR

(JAVASOLT) PROGRAM:

1. nap: A csoport a reggeli órákban indul Körmendről. Érkezés Ruhpoldingba a kora délutáni órákban. Szállás elfoglalása. Délután szabadprogram Rupoldingban, az X-tra kártya-használata: ingyenesbelépő a Vita Alpina élményfürdőbe, lehetőség a rauschbergi-     unterbergi felvonók ingyenes igénybevételére. Vacsora Ruhpoldingban.

2. nap: Reggeli után indulás a Bajor-Alpokba, a Wagner ihlette és II. Lajos bajor király által építtetett, a kastélyok kastélyának is nevezett csupa torony- és bástya épületegyüttesbe, Neuschwansteinbe. A kastély egy festői környezetben, egy magas sziklaormon épült, ahonnan csodálatos panoráma nyílik az alatta elterülő alpesi tóra. Délután egy másik csodálatos kastélyt, a Trianoni palota mintájára megépített Linderhof-kastélyt látogatjuk meg. Szállás és vacsora Ruhpoldingban.

3. nap: Reggeli után egész napos kirándulás Münchenbe, a bajor fővárosba. Ismerkedés a város műemlékeivel, történelmi nevezetességeivel, autóbusszal, majd gyalogosan (Nemzeti Színház és Operaház, Alter Hof, Hofbräu – a híres bajor sörház, Isar-kapu, Altes Rathaus, Neues Rathaus, Miasszonyunk temploma). Rövid szabadprogram után látogatást teszünk a bajor királyi család nyári rezidenciáján Nymphenburgban.

Majd ezt követően részvétel és vacsora a Müncheni Oktoberfesten.

4. nap: Reggeli után félnapos kirándulás a „bajor tenger”-nek is nevezett Chiemsee-hez, ahol            hajókirándulás keretében látogatást teszünk a Herreninselen, ahol a kalandos életű II.Lajos, a versailles-i kastély hasonmásaként építtetett egy máig befejezetlen kastélyt, a           neues Schloss Herrenchiemsee-t. Hazaindulás a déli órákban Ausztrián keresztül,            érkezés Körmendre az esti órákban.

(A második ill. harmadik nap programja felcserélődhet, attól függően, hogy melyik estére kapunk jegyet a sörfesztre!!!!)

Természetesen az első napra is tudunk programot javasolni, amennyiben erre a csoport

igényt tart!!!!!